2020-07-07     Estery, Kiry, Rudolfa

Informacje o logowaniu

UWAGA !

Podany adres e-mail moze być użyty tylko do jednego konta w przypadku logowania i migracji

1. Logowanie do swojego konta bibliotecznego możliwe jest tylko za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail (pamiętaj o zgłoszeniu jego zmiany).

2. Rejestrując swój e-mail, jako login w bibliotece nie używaj tego samego hasła jak do swojej poczty elektronicznej.

3. Ustalone hasło powinno zawierać  8 znaków a w tym małe litery, dużą literę, znak przestankowy.

4. Jeśli chcesz się logować za pomocą serwisów Facebook lub Google podczas rejestracji podaj e-mail, którego używasz w wymienionych usługach.

5. Rejestrujesz Login tylko raz.

6. Kod aktywacyjny wysłany z biblioteki na Twój adres e-mail ważny jest 24 godziny.

7. Do Migracji konta potrzebny będzie nr Twojej karty bibliotecznej.

Opiekunowie i rodzice:

1.  Ich adres e-mail służy do otrzymywania korespondencji dotyczącej stanu właściciela konta.

2. Mogą podać kilka adresów e-mail, na które będą przychodzić informacje o stanie konta właściciela.

3. Ich adres/y e-mail  podany/e w kontach kilku osób spowodują przypływ informacji do opiekuna o tych kontach bibliotecznych.

4. Nie mogą zalogować się na konto/a dzieci, chyba że założą im adresy e-mail, które staną się loginem/ami do poszczególnych kont dzieci i ustalą oddzielnie hasła do logowania.

5. Decydują o założeniu adresu e-mail dziecka niepełnoletniego, który stanie się loginem do jego konta bibliotecznego.

6. Zapisani do biblioteki logują się tylko i wyłącznie na Swoje konta biblioteczne. Nie mają możliwości jednoczesnego podglądu kont bibliotecznych swoich zapisanych dzieci w bibliotece.

Krok po kroku jak się zalogować na konto?

Logowanie

Jeśli zapisałeś/aś się do biblioteki po 17 maja 2020 roku logujesz się do konta:

1. Kliknij ikonę .

2. Wypełnij pole login (adres e-mail).

3. Wypełnij pole hasło.

4. Kliknij przycisk [Zaloguj]

Jeśli zapisałeś/aś się do biblioteki przed 17 maja 2020 roku logujesz się do konta poprzez Migrację:

1 . Kliknij ikonę

2. Kliknij przycisk [Migracja konta].

3. Wpisz dotychczas używany login czyli nr karty bibliotecznej.

4. Naciśnij przycisk [Dalej].

5. Wciśnij Kod Aktywacyjny - biblioteka wysyła na Twój adres e-mail link z nazwą "Reset   Hasła".

6. Kliknij w link wysłanego kluczu aktywacyjnego.

7. Otwiera się okno z miejsce na klucz i wypełnia się automatycznie.

8. Naciśnij przycisk [Dalej].

9. Wpisz swoje nowe hasło.

10. Ponownie wprowadź to samo hasło.

11. Naciśnij przycisk [Dalej].

12. Pojawi się informacja ”Migracja konta powiodła się”.

13. Ponownie logujemy się.

14. Wpisujemy login– uwaga ostatni już raz nr karty bibliotecznej.

15. Wpisujemy hasło.

16. Klikamy Loguj się – konto  powinno się otworzyć.

Przy kolejnym i następnym  Logowaniu do konta  posługujemy się już nowym Loginem (mejlem) oraz ustalonym przez siebie hasłem.

FILMIK INSTRUKTAŻOWY - MIGRACJA KONTA

Jeśli korzystałeś/aś ze swojego konta bibliotecznego za pomocą Internetu, ale nie pamiętasz hasła:

1.Kliknij ikonę .

2.Kliknij przycisk [Nie pamiętam hasła].

3.Podaj e-mail zarejestrowany w bibliotece.

4.Kliknij przycisk [Wyślij].

5.Na Twoje konto zostanie wysłany e-mail aktywacyjny (ważny 24 godz.).

6.Obierz swoją pocztę elektroniczną.

7.Kliknij w link przesłany w wiadomości od biblioteki.

8.Ustal hasło do swojego konta.

9.Zaloguj się za pomocą ikony .

Skorzystaj z Pomocy w katalogu jeśli w trakcie prób logowania wyświetlą się komunikaty:

"User_has_no_account - Użytkownik nie ma konta."

1.W bibliotece nie istnieje czytelnik z podanym adresem e-mail.

2. Skorzystaj z porady: Chcę się zapisać do biblioteki.

"User_has_inactive_account - Użytkownik ma nieaktywne konto."

1. W bibliotece istnieje czytelnik z podanym adresem e-mail, jednak nie ma aktywnego konta w katalogu WWW.

2. Skorzystaj z porady: Chcę korzystać z konta w katalogu WWW, ale dotąd tego nie robiłem. Jestem czytelnikiem biblioteki.

"Błędne uwierzytelnienie."

1. Skorzystaj z porady: Chcę się zalogować i jestem czytelnikiem biblioteki, ale nie pamiętam hasła do swojego konta.

"Reader_activation_error - Nie udało się aktywować konta OPAC, spróbuj się zarejestrować."

W bibliotece nie istnieje czytelnik z podanym adresem e-mail.

Skorzystaj z porady: Chcę się zapisać do biblioteki.

Jeśli mimo podpowiedzi nadal nie możesz się zalogować możesz skorzystać  z pomocy bibliotekarza poprzez kontakt e-mailowy, telefoniczny, osobiście przy wizycie w bibliotece.

Wylogowanie

1. Kliknij ikonę awatar lub ikonę  , a następnie Moje konto.

2. Kliknij zakładkę Wyloguj lub ikonę .

Wyswietlen: 16749