Szczęście zaczyna się w głowie

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Twoja Siła” zapraszają na inspirujące spotkanie zatytułowane „Szczęście zaczyna się w głowie",  gdzie mądrość psychologii, coachingu i psychoterapii łączą siły, aby rozmawiać o kluczowych aspektach życia: Szczęściu. Akceptacji. Odpuszczeniu.  Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.00 w Wielickiej Mediatece.

Wiosenna aura na zewnątrz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, zmniejszając stres i poprawiając nastrój. Dłuższe dni, wyższe temperatury i więcej słońca sprawiają, że czujemy się bardziej ożywieni i pełni energii. Jednakże, wiosna to również czas, w którym powinniśmy zwrócić uwagę na nasze zdrowie, także jego aspekt psychiczny. W trakcie spotkania będzie możliwość poznania różnorodnego spojrzenia na drogę do szczęścia. Odkryjemy, jak wpływa ono na nasze życie i jak możemy samodzielnie je kształtować. Czekają na Was inspirujące rozmowy, praktyczne wskazówki oraz niezapomniane chwile refleksji. Spotkanie otwarte dla Wszystkich!

W rozmowie wezmą udział:

Monika Chmura -  coach , trener, propagatorka dobrostanu, współtwórca Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Twoja Siła”

Magdalena Oberc - specjalistka ds. komunikacji, coach, współzałożycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych  „Twoja Siła"

Elżbieta Wawrzonek – pedagożka i socjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dzieckiem i rodziną, realizatorka programów wsparciowych i psychoedukacyjnych w MGOPS Wieliczka. Pomysłodawczyni licznych innowacji pedagogicznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, specjalistka edukacji, mediacji oraz diagnozy rodziny i dziecka krzywdzonego.

Marcin Wolski – psycholog, terapeuta środowiskowy w  Centrum Zdrowia Psychicznego Leonardo da Vinci w Wieliczce. Zaangażowany w proces wspierania i edukowania rodzin i  pacjentów w kryzysie psychicznym. Najlepiej myśli mu się zgodnie z ideami Otwartego Dialogu, ale stosuje w swojej pracy elementy z różnych nurtów. W wolnym czasie łazikuje po górach, trochę się wspina.

Wydarzenia towarzyszące:

18.30 - Wernisaż wystawy pt. „W głowie się nie mieści" autorstwa Kamili Maciejko.

Wystawa nawiązuje do szerokiej sfery zdrowia psychicznego. Na wystawie zostaną pokazane dwie kategorie obrazów: pierwsza nawiązuje do tytułu i ukazuje świat psychicznych i uczuciowych meandrów człowieka. Są to obrazy żywe, energiczne z kontrolowanym chaosem. Druga część została specjalnie lekko wyciszona, uspokojona i skomponowana jako lek na przytłoczenie, przebodźcowanie. Poprzez zastosowane zabiegi artystyczne i mocne nawiązania do przyrody stanowi lekarstwo na dzisiejszy szalony świat.

19.00 - Warsztaty „To co w głowie- to na papierze".

Warsztaty ukazujące  terapeutyczny wymiar sztuki. W trakcie zajęć będziemy tworzyć własne autorskie neuro-obrazki, które działają uspokajająco na nasz umysł. Do warsztatów nie potrzeba żadnych zdolności, może w nich uczestniczyć każdy bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Po zajęciach każdy będzie czuł się zrelaksowany i pełen nadziei.

Prowadząca:

Kamila Maciejko – prowadzi treningi zdrowotne i warsztaty rozwojowe. Autorka książki pt. „Fitness dla duszy". Określa siebie malarką - szamanką zajmującą się tworzeniem własnej sztuki i szerzeniem świadomości o jej terapeutycznym działaniu. Studiuje kabałę, kocha las i jest pozytywnie uzależniona od kolorów. Laureatka konkursu pt. „Kobieca Strona Sztuki", w którym jej obraz pt. "Art-n-xiety-disorder” zdobył pierwsze miejsce.Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy na warsztaty: Wypożyczalnia Główna – tel.: 12 385 88 11 e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.wieliczka.eu

Autor: Katarzyna Ścibor