2020-12-04     Barbary, Hieronima, Krystiana

Dyskusyjny Klub Książki (XII 2020)

9 grudnia 2020 r.  Biblioteka w Wieliczce zaprasza klubowiczów oraz zainteresowanych na kolejną rozmowę o książkach. Pochylimy się nad powieścią Majgull Axelsson pt. Dom Augusty. Spotkanie odbędzie się w trybie online, na platformie zoom.
Dyskusyjny Klub Książki (XII 2020)

Augusta, Alicja i Andżelika należą do trzech pokoleń tej samej rodziny. Losy każdej z nich są tragiczne, naznaczone przemocą, poczuciem hańby, doświadczeniem śmierci najbliższych. Szwecja, koniec XIX wieku. Służąca Augusta zachodzi w ciążę ze swoim chlebodawcą. Zhańbiona wyjeżdża wraz z córką na prowincję. Spotyka uczciwego mężczyznę i zakłada rodzinę. Tak powstaje ród nieszczęśliwych kobiet, które nieświadomie popełniają  błędy swoich poprzedniczek. Majgull Axelsson barwnie opowiada zawikłane dzieje kobiet, oddaje bogactwo emocji, przeplata brutalną rzeczywistość z magią i liryzmem. Dom Augusty to mądra powieść o miłości, tłumionych tęsknotach, przemijaniu i śmierci.

Kontakt: ksowa@biblioteka.wieliczka.eu

9 grudnia (środa) 2020 r.
godzina 17:30
on-line (ZOOM)