2020-12-04     Barbary, Hieronima, Krystiana

Otwarcie wystawy online „19 zasad Deklaracji Warszawskiej”

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich czytelników i mieszkańców do obejrzenia wystawy on line, pt.: „19 zasad Deklaracji Warszawskiej” pod patronatem Konsula Honorowego Rumunii w Krakowie Ignata Timara, która w wyśmienity sposób ilustruje 19 zasad Deklaracji Warszawskiej i Wspólnoty Demokracji (Community of Democracies – CoD).

Wystawa została zorganizowana pod egidą Rumuńskiej Prezydencji Wspólnoty Demokracji,

z okazji 20. rocznicy tej ważnej międzynarodowej organizacji, a przygotowała ją Wspólnota Demokracji we współpracy z Ambasadą Rumunii i Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie.
Unikatową grafikę plansz (w językach angielskim, polskim i rumuńskim) zrealizował prof. Nikodem Pręgowski, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik Katedry Projektowania Graficznego UMK.
Zapraszamy do oglądania:
Wystawa zostanie również zaprezentowana stacjonarnie w naszej bibliotece w najbliższym możliwym terminie po ponownym otwarciu biblioteki.