2020-06-01     Gracji, Jakuba, Konrada     "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom

Rozstrzygnięcie konkursu „Książka! Kamera! Akcja!”

Nadszedł czas na zakończenie konkursu, który trwa w naszej bibliotecznej sferze on-line od 20 marca. Przed kamerą w domowym zaciszu opowiadali nam o ulubionych lekturach czytelnicy najmłodsi i ciut starsi.

Dzięki nadesłanym do nas filmikom poznaliśmy upodobania czytelnicze dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 11 lat. Rozpiętość wiekowa, jak i tematyczna w konkursie była zaskakująca. Uczestnicy zachęcali do przeczytania fascynujących książek o przyrodzie, kuchni, podróżach, przygodach ulubionych bohaterów… Ponieważ wszystkie nagrania były pełne zaangażowania i pasji, postanowiliśmy nagrodzić uczestników w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej  0-8 lat uhonorowane zostaną:
1. Małgorzata  Dąbrowska
2. Eliza Grzywa
3. Kinga Kowalska
4. Basia Szymańska

Wśród uczestników w wieku 9-13 lat nagrody otrzymają:
1. Weronika Bogunia
2. Filip Lewandowski
3. Antonina Barwińska
4. Krzysztof Dąbrowski

Na wręczenie nagród w bibliotece zaprosimy zwycięzców, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Dziękujemy młodym czytelnikom, którzy podzielili się z nami swoimi ulubionymi książkami! Nie możemy się już doczekać spotkań z Wami na żywo i rozmów o książkach… i nie tylko!
Dziś zapraszamy do obejrzenia recenzji Weroniki Boguni na temat książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” oraz innych książek z serii o znanym na całym świecie czarodzieju.
W kolejne wtorkowe wieczory zobaczycie na naszym kanale Youtube recenzje innych laureatów konkursu. Do zobaczenia!

Autor: MP