2020-06-01     Gracji, Jakuba, Konrada     "Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszym jest prawdziwy przyjaciel". św. Jan Chryzostom

„Szukając Marudka” – teatrzyk Kamishibai on line w ramach cyklu „Na dobrą nockę”

W najbliższy piątek 24 kwietnia 2020 r., o godzinie 19:00 rozpoczniemy drugą edycję w ramach cyklu "Na dobrą nockę". Tym razem zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do obejrzenia i wysłuchania teatrzyku Kamishibai pt.: "Szukając Marudka", który zaprezentuje Pani Ela Nowotarska, bibliotekarka z Filii nr1 na Os. Kościuszki.

Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a taka forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii. Opowiadania kamishibai mogą być zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, a także wyrażać pedagogiczne podejście poprzez oparcie ich na takich wartościach, jak współpraca, miłość, przygoda, pomoc innym, odpowiedzialność, miłość do zwierząt i przyrody.
Serdecznie polecamy!

Teatrzyk zostanie opublikowany na naszym Fan Page