2020-02-27     Gabrieli, Liwii, Leonarda

"Granica" - wernisaż Izy Faber o kobietach dojrzałych

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza na wernisaż prac Izy Faber „Granica” – projekt fotograficzny o kobietach w dniu 6 marca 2020 r. o godz. 19.00. Autorka to fotograf z pasją, w swoich pracach stawia przede wszystkim na człowieka, jego emocje, relacje, drogę, sens istnienia i życia.

Celem projektu „Granica” było pokazanie portretów kobiet, które przekroczyły 40-stkę i ich doświadczenia z tym związane. Każda fotografia opowiada los konkretnej osoby. Przedstawia odczucia kobiet związane z ukończeniem 40. roku życia. Ich marzenia, nadzieje, codzienne troski i zmartwienia. Zdjęcia zostały wykonane w konwencji malarskiej. Ponadto do każdej fotografii kobieta pozuje z rekwizytem, jest to coś zarówno materialnego jak i niematerialnego, coś szczególnego, ważnego, znaczącego dla bohaterki portretu.

Zapraszamy do oglądania wystawy w dniach 6-13 marca w budynku Wielickiej Mediateki w godzinach otwarcia biblioteki.

Autor: KŚ