2019-11-19     Elżbiety, Faustyny, Pawła     "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański

Praktyka dla praktyka – program wymiany dla bibliotekarzy

Od 4 listopada w ramach projektu „Praktyka dla praktyka” w wielickiej bibliotece przez 5 dni będziemy gościć w ramach projektu, bibliotekarza z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Filia Karwiny „Pod makami”.

„Praktyka dla praktyka” jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych.
Przez najbliższy tydzień pracy bibliotekarzy w wielickiej bibliotece oraz filii na os. Kościuszki będzie towarzyszyć bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Filii Karwiny „Pod makami”.

Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: MŚ