2019-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron

Nowości Wydawnicze w Wielickiej Bibliotece

Wielicka biblioteka i jej filie biblioteczne zapraszają po nowości czytelnicze

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce kolejny rok bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ma za zadanie wzmocnić aktywność czytelniczą poprzez wzrost liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrost liczby czytelników bibliotek publicznych. Środki finansowe z Programu wspierają również samorządy w finansowaniu zakupu nowości do bibliotek. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce w bieżącym roku 2019 otrzymała na ten cel 51.510 zł. Dzięki temu wsparciu wielicka biblioteka i jej 8 filii bibliotecznych zakupi książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym z dużą czcionką dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Zakupione nowości można przeglądać w zakładce „Nowości". Zapraszamy!
Autor: JC