2019-06-25     Łucji, Witolda, Wilhelma     "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnica szczęścia". Georges Bernanos

"Bibliotekarze i Seniorzy dzieciom", część II, "Rozwijanka".

Z okazji Dnia Dziecka bibliotekarze oraz wolontariusze z Wielickiej Strefy Aktywnego Seniora odwiedzają najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziś w ramach akcji Molik oraz Babcia Mania i Babcia Ula odwiedzili dzieci w przedszkolu "Rozwijanka".

Wspólnie odczytano bajkę o czarownicy i kotku, a także zaprezentowano teatrzyk Kamishibai o pewnej gąsienicy, która zamieniła się w kolorowego motyla. Dzieci miały do wykonania trudne zadanie: przejście przez magiczny tunel i wyczarowanie pluszowych serduszek i poradziły sobie z nim znakomicie! Pluszowe serduszka wykonały wolontariuszki na zajęciach rękodzielniczych w ramach projektu:" Kultura dla seniora. Senior dla kultury". Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za wesołą zabawę i wspólne harce! Do zobaczenia!

Fot. Agnieszka Gruszczelak

Autor: K S-L