2019-05-21     Jana, Moniki, Wiktora     "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir

Ziołowy ogród w bibliotece w ramach Damskiej Torebki

Tematy związane z sianiem, sadzeniem, pielęgnacją ziół w ogrodzie zgromadziły w wielickiej bibliotece podczas najnowszego warsztatu w ramach cyklu „Damska torebka” pasjonatki ogrodnictwa, zielarstwa i zdrowego stylu życia.

Szerokie zastosowanie ziół oraz zasady, którymi należy się kierować podczas ich uprawy przedstawiła pani Joanna Górnisiewicz, doświadczony inżynier ogrodnictwa i florystka, właścicielka kwiaciarni, pasjonatka zielarstwa. Uczestniczki spotkania miały okazję rozmawiać o znanych i popularnych rodzimych ziołach jak rumianek, mięta czy melisa, śródziemnomorskiej bazylii i wawrzynie szlachetnym znanym jako drzewko laurowe a także budzącej największe zainteresowanie Artemisii „Cola Bush”. Przy okazji prelekcji prezentowane były książki dotyczące ogrodnictwa i ziół. Żywe zainteresowanie uczestniczek tematem spotkania świadczy o dużej popularności samodzielnej uprawy ziołowych ogródków dla celów zdrowotnych, kulinarnych i estetycznych.

Autor: MP