2019-05-21     Jana, Moniki, Wiktora     "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir

Zapraszamy na ROBO-SOBO-TY!

Serdecznie zapraszamy do wielickiej biblioteki na indywidualne zabawy z robotami Photon dla najmłodszych.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, jak ogłaszaliśmy, że wielicka biblioteka dostała się do projektu „Kodowanie w bibliotece – II edycja” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Obiecywaliśmy wtedy, że w tym roku będziemy dużo kodować, dlatego zaczynamy spełniać tę obietnicę.
Najmłodszych – dzieci w wieku 4-9 lat – serdecznie zapraszamy na ROBO-SOBO-TY, podczas których wraz z rodzicami będą mogli wspólnie zapoznać się z prostą aplikacją do sterowania robotami i stawiać swoje pierwsze kroki w dziedzinie kodowania.
Zajęcia mają charakter indywidualny i odbywać się będą w formie 45-minutowych, indywidualnych sesji, podczas których dziecko będzie miało do dyspozycji robota oraz tablet z aplikacją do sterowania nim i nauki kodowania. Aplikacje mają charakter bardzo intuicyjny i każdy rodzic z pewnością będzie mógł wspierać dziecko w odkrywaniu robo-świata. Ponadto dyżurujący bibliotekarze, w miarę możliwości, wspierać Was będą radą i pomocą.
Spotkania odbywać się będą w soboty: 18.05 / 25.05 / 8.06 / 22.06 / 29.06
I tura godz. 9.30 – 10.15 / II tura godz. 10.15 – 11.00
Spotkania z robotami są bezpłatne, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami korzystania z robotów – TUTAJ.
Zapisy przyjmowane są drogą mailową – dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu – w poniedziałki, czyli na 6 dni przed każdym kolejnym spotkaniem. Nie ma możliwości rezerwacji sobót z wyprzedzeniem. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Bib, Lio i Te – nasze jedyne w swoim rodzaju roboty Photon już nie mogą się doczekać, żeby Was poznać!

Autor: KP