2019-03-22     Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer

Wyprawa do Chin z Anną Kryszczak na Poniedziałkowym Klubie Seniora.

W dniu 3 grudnia 2018 r., w sali kinowej Wielickiej Mediateki odbył się kolejny wykład dla seniorów w ramach Poniedziałkowego Klubu Seniora, działającego przy wielickiej bibliotece. Wzięły w nim udział 53 osoby, w wieku 60+.

Pani Anna Kryszczak krakowski przewodnik miejski, beskidzki przewodnik górski oraz pilot wycieczek, zaprezentowała swoje wspomnienia z podróży do China, a także pamiątki przywiezione z tego niezwykłego zakątka  oraz liczne rekwizyty (m.in. instrumenty muzyczne, książki po chińsku, pędzle do kaligrafii, chiński kapelusz). Doradziła  także jak zorganizować taką podróż, na jakie trudności można się natknąć, a także, jakie przygody i niespodzianki spotkały ją tam osobiście. Opowieść o wyprawie do południowych Chin, połączona była  z pokazem slajdów, na których uwiecznione zostały różnorodne krajobrazy, historie napotkanych tam ludzi, żyjące w Chinach zwierzęta, ciekawostki o kulturze i języku. Chiny pokazane zostały  w sposób inny, niż ten, który znamy z perspektywy Europy.

Dziękujemy wszystkim za udział. Kolejne spotkanie w ramach PKS-u odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018 r., o godzinie 17:00  w Wielickiej Mediatece. Wykład pt. " Matejko - kontrowersyjna historia pędzlem malowana" przedstawi Wojciech Zabielski.
WSTĘP WOLNY. Zapraszamy!

Autor: K S-L