2018-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

W miniony wtorek wielicka biblioteka gościła Michała Rusinka, literaturoznawcę, tłumacza oraz autora książek dla najmłodszych. Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwu wielickiej biblioteki w programie Dyskusyjnych Klubów Książki współfinansowanym przez Instytut Książki.

Spotkanie adresowane było do  najmłodszej grupy naszych czytelników, którzy mieli okazje wziąć udział w miniwykładzie. Główną tematyką były oczywiście książki Michała Rusinka. Na wstępie wykładowca wyjaśnił maluchom różnice między wierszem, a opowiadaniem oraz przedstawił rodzaje rymów, podając przy tym mnóstwo przykładów zabawnych rymowanek ze swoich książek.
Najciekawszą częścią spotkania okazało się wspólne pisanie „dziurawego opowiadania”. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania i w słowne dziury powklejały mnóstwo przymiotników, które nadały historyjce bardzo zabawnego charakteru.
Równie dobrze bawiliśmy się czytając „Książkę bez obrazków”, która jak sam tytuł mówi pozbawiona jest wszelkich ilustracji. Autor uświadomił dzieciakom, że istnieją takie książki, a co najważniejsze są one niezwykle interesujące i warto po nie sięgać.
Serdecznie polecamy książki autorstwa Michała Rusinka, z których najbardziej znane to: „Wierszyki domowe”, „Wierszyki rodzinne”, „Jak przeklinać – poradnik dla dzieci” oraz „Księga potworów”.

Autor: PW