2018-09-25     Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany

Koncert galowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - "Od Moniuszki do Kilara"

Szanowni Czytelnicy!
Serdecznie zapraszamy Was na koncert galowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - "Od Moniuszki do Kilara", który odbędzie się przy placu Mieczysława Skulimowskiego, przed budynkiem Wielickiej Mediateki.

Podczas wieczoru budynek zostanie udostępniony do zwiedzania. Będzie można zobaczyć, gdzie już niebawem znajdzie swoje miejsce Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Regały już są, wygodne fotele również - a my zaczynamy pakowanie książek! Liczymy na Państwa wyrozumiałość i cierpliwość - mamy do przeniesienia prawie sto tysięcy woluminów!

A tymczasem, w niedzielny wieczór zapraszamy na:
➡️ prezentację regionaliów wielickich i oferty biblioteki,
➡️ akcję "Uwalniamy książki!",
➡️ podróże z kaligrafią - pokaz sztuki kaligrafii.

Nowy budynek zaprojektowany został z myślą o zmieniającej się funkcji biblioteki, która z miejsca wypożyczania książek zmienia się w centrum społeczne, swoiste centrum aktywności lokalnej, miejsce spędzania wolnego czasu, miejsce kreatywne przeznaczone dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy do odkrywania i poznawania najnowszego miejsca integracji mieszkańców na kulturalnej mapie Wieliczki.