2018-11-17     Grzegorza, Salomei, Walerii     "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz

Zwiedzanie Fabryki Emalia Oskara Schindlera z Wakacyjnym Klubem Seniora!

27 sierpnia wieliccy seniorzy pod przewodnictwem Ewy Polańskiej zwiedzili  Fabrykę Emalia Oskara Schindlera.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, mieszczącym się w budynku przy ul. Lipowej 4. Po prezentowanej tam wystawie „Kraków – czas okupacji 1939–1945" oprowadzała seniorów przewodnik pani Ewa Polańska. Wystawa opowiada o losach Krakowa i jego mieszkańcach, Polakach i Żydach w czasie II wojny światowej. Ogrom ludzkiej tragedii ukazują przejmujące zdjęcia, eksponaty i słyszana w tle refleksyjna muzyka. Przewodnik przybliżyła też postać Oskara Schindlera i jego zasługi dla ratowania życia ludzkiego. Nawiązała w trakcie zwiedzania do filmu Stevena Spielberga Lista Schindlera, który milionom ludzi na świeci pokazał prawdę tego okresu.

Autor: MŚ