2018-09-25     Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany

Wycieczka do Winnicy Wieliczka w ramach Wakacyjnego Klubu Seniora

W dniu 20 sierpnia seniorzy w ramach Wakacyjnego Klubu Seniora wybrali się do Winnicy Wieliczka w Pawlikowicach

Winnica Wieliczka powstała na słonecznych, południowych stokach w Pawlikowicach. Pierwszych nasadzeń szlachetnymi krzewami winnej latorośli dokonano w 2013 roku. Jest to gospodarstwo prowadzone ekologicznie. Produkuje się tu kilka odmian win, min. Riesling, Chardonnay, Cuvée Seraf czy Cuvée Regis. Oprowadzający po winnicy opowiedział seniorom o uprawianych na stokach odmianach winorośli, o wpływie warunków pogodowych na winne krzewy i o produkcji win. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość degustacji dwóch win: Riesling 2017 i  Chardonnay 2017.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Za tydzień, 27 sierpnia  zapraszamy na wycieczkę do Muzeum Schindlera. Zbiórka o godz. 13:00 przed Muzeum (ul. Lipowa 4, Kraków).

Autor: MŚ