2019-03-22     Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer

Zakończenie projektu Szlakiem Rękodzieła Ludowego

Zakończył się cykl spotkań z rękodzieła artystycznego w filiach bibliotecznych w Śledziejowicach, Węgrzcach Wielkich i Zabawie realizowany przez Stowarzyszenie Nowa.

W miesiącu maju i czerwcu realizowany był w filiach bibliotecznych w Śledziejowicach, Węgrzcach Wielkich  i Zabawie projekt "Szlakiem Rękodzieła Ludowego”. Projekt zakładał przeprowadzenie 12 zajęć z ceramiki lub rękodzieła artystycznego. Uczestnicy na warsztatach wykonali min. metodą decoupage wazony zdobione motywami kwiatowymi, ozdobili płócienne torby filcowymi wycinankami, malowali na szkle i tkaninie oraz wykonali ceramiczne figurki. Efektem tych zajęć będzie wystawa prac plastycznych uczestników spotkań. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 czerwca o godz. 18:00 na patio w Solnym Mieście, na które serdecznie zapraszamy.

Zajęcia realizowane były przez Stowarzyszenie NOWA przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego w ramach projektu „Szlakiem Rękodzieła Ludowego”.

Autor: MŚ