2018-05-23     Leoncjusza, Michała, Renaty     "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł

Cudze chwalicie swego nie znacie – Suwalszczyzna!

23 kwietnia w ramach Poniedziałkowego Klubu Seniora odbyło się spotkanie z podróżniczką Anną Kryszczak, która zabrała wielickich seniorów w podróż rowerową po Suwalszczyźnie.

Suwalszczyzna – najbardziej wysunięty na wschód skrawek Polski. Na jego terenie znajdują się liczne parki narodowe i krajobrazowe oraz rezerwaty przyrody. Suwalszczyzna znana jest także z kuchni regionalnej, zabytków kultury polskiej i litewskiej, zachwyca przepięknymi rękodzielniczymi wyrobami, tradycjami i obrzędami. Podczas wykładu prowadząca opowiedziała o swojej wędrówce rowerowej po tym terenie i pięknie przyrody. Uczestnicy mogli obejrzeć przepiękna zdjęcia jezior, gór, dolin, wzniesień, spływów kajakowych, obiektów sakralnych i etnograficznych oraz żyjących tam zwierząt: kaczek, łabędzi, bocianów, różnorodnych owadów i drapieżnych ptaków. Kto lubi spokój i obcowanie z naturą, to pani Anna poleca właśnie Suwalszczyznę.

Za tydzień, 30 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na wykład pt. „Ciekawostki z życia na krakowskim dworze królewskim”, który zaprezentuje Wojciech Zabielski.
Zapraszamy!

Autor: MŚ