2018-09-26     Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe

#pięknimłodzipopularni w „Marszu na niebiesko”

3 kwietnia 2018  #pięknimłodzipopularni wspierali akcję "Na niebiesko dla autyzmu", organizowaną przez Rozwijankę Centrum Wspierania Rozwoju w Wieliczce.

Autyzm to nie choroba, to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zaburzeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. To trochę tak, jakby zamknąć nas w małym pomieszczeniu, w którym jest bardzo gorąco, ubrać go w gruby gryzący sweter z prawdziwej wełny, puścić głośno muzykę z radio, włączyć telewizor, otworzyć okno, zza którego będą dolatywać odgłosy rozmów, sygnały karetek i warkot samochodów, oświetlić to pomieszczenie dyskotekowym migającym stroboskopem, wpuścić liczne ostre zapachy-perfum, gotowanej kapusty, acetonu i dymu, i właśnie wtedy kazać nam napisać w tych warunkach ważny dokument...
Z okazji Światowego Miesiąca Autyzmu apelujemy!
Przyjrzyjcie się osobom z autyzmem i dostrzeżcie, jakie są prawdziwe, szczere i cudowne, po prostu piękniejsze umysły!
Akcję wspierali bibliotekarze w siedzibie głównej oraz ośmiu filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.

Autor: KS-L