2018-06-24     Danuty, Jana, Janiny     "Bóg jest radością. Dlatego przed swój dom wystawił słońce". św. Franciszek z Asyżu

Jak wejść na „Kazbek” - spotkanie podróżnicze z Łukaszem Guzikiem

22 lutego 2018 w sali na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Tym razem uczestnicy spotkania razem z przewodnikiem Łukaszem Guzik wybrali się na Kazbek.

W trakcie prelekcji nasz przewodnik przedstawił relacje z podróży do gruzińskiej części Kaukazu i opowiadał o swoim wejściu na jeden z najwyższych szczytów tego pasma - Kazbeku (5033 m n.p.m.). Pan Łukasz opowiadał między innymi o tym, jakie spotkały go trudności w drodze na górę oraz o tym jakie trzeba mieć umiejętności aby zdobyć Kazbek.  Atrakcją spotkania był film przygotowany przez jednego z uczestników spotkania Marka Woźniaka. Treść filmu pozwoliła poznać prawdę o tym, czym jest naprawdę zdobywanie Lodowego Szczytu. Na uczestników wyprawy czyhało wiele niebezpieczeństw: szczeliny, lodowe trudne warunki klimatyczne, do których trzeba było się zaaklimatyzować i olbrzymi wysiłek. Dodatkową atrakcją był konkurs z zagadkami, który przygotował prowadzący. Osoby które prawidłowo odpowiedziały na pytania zostały nagrodzone książkami, magnesami i pocztówkami z Gruzji. Spotkanie upłynęło w pogodnej atmosferze, a Łukasz Guzik przekonał kilku uczestników spotkania, że warto spróbować swoich sił i zacząć wspinać się po wyższych niż Tatry górach.
Dziękujemy za ciekawą prelekcję.  Wszystkim, którzy nie mogli być z nami, polecamy skrót w postaci filmiku (montaż: Marek Woźniak).
Kolejne podróżnicze spotkanie już za miesiąc,
20 marca, o godzinie 17:00.
W trasę po Iranie zabierze nas Kamila Gruszka. Szczegóły wkrótce, zaglądajcie na naszą
stronę www.biblioteka.wieliczka.eu i fan page.

Autor: GK