2018-06-24     Danuty, Jana, Janiny     "Bóg jest radością. Dlatego przed swój dom wystawił słońce". św. Franciszek z Asyżu

Ferie 2018 – gry i zabawy

Właśnie zakończyliśmy feryjne spotkania dla najmłodszych. Pierwszy tydzień zorganizowanych zajęć upłynął niezwykle szybko, ale to jeszcze nie koniec atrakcji w bibliotece. W drugim tygodniu zapraszamy dzieciaki na gry planszowe oraz x-boxa.

Tegoroczne ferie w naszej bibliotece były czasem odpoczynku i zabawy, spotkań z książka i nie tylko. Dzięki uprzejmości Muzeum Żup Krakowskich mogliśmy wziąć udział w warsztatach „Od kopacza do górnika”, które odbyły się w Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję zapoznać się z dawnym górnictwem oraz tajnikami zawodu. Dużo informacji, liczne eksponaty i   wszystkiemu towarzyszący wyjątkowy klimat wielickich podziemi to bez wątpienia atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. W czasie bibliotecznych ferii nie zabrakło również zajęć plastycznych, które z pewnością rozwijają wyobraźnię i dają satysfakcję z wykonywanej samodzielnie pracy. Tak było i u nas, gdy w wyniku malowania, rysowania, wycinania i składanie powstały kolorowe prace.
Niemniej interesujące dla naszych podopiecznych okazały się gry planszowe, x-box, twister oraz zabawy zespołowe, które sprawiły im wiele przyjemności i dostarczyły niezapomnianej rozrywki.

W drugim tygodniu ferii serdecznie zapraszamy do biblioteki na x-boxa oraz gry planszowe (obowiązuje rezerwacja godzinowa miejsc).

Autor: PW