2018-10-21     Celiny, Hilarego, Janusza     "Największym urokiem świata jest urok drugiego człowieka" - Zofia Nałkowska

Zima na Majorce w Poniedziałkowym Klubie Seniora

29 stycznia w ramach Poniedziałkowego Klubu Seniora odbył się wykład pt.: Zima na Majorce, który zaprezentowała przewodniczka Anna Kryszczak

Pani Anna zabrała wielickich seniorów w wirtualną podróż po Majorce. Na wstępie przybliżyła historię państwa, jak na przestrzeni wieków zmieniali się władcy, budowała architektura i kultura. Wyspa jest zbudowana głównie z wapieni mezozoicznych, na jej terenie znajduje się ponad 4 tysiące jaskiń bogatych w stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, które są rajem dla oczu turystów.  Wzdłuż północno – zachodnich wybrzeży wyspy rozciąga się pasmo górskie Serra de Ttramuntana z najwyższym szczytem Puig Major, które znajduje się na liście  Światowego Dziedzictwa UNESCO. Majorka to nie tylko morze i piasek. To przede wszystkim wspaniała, bogato rzeźbiona architektura z mnóstwem wspaniałych rozet i witraży. Na slajdowsku pani Anna pokazała najpiękniejsze zakamarki tej czarującej wyspy mi pobytu w sezonie zimowym.

Za tydzień 5 lutego zapraszamy na wykład pt.: Kobiety Średniowiecza cz.2, który zaprezentuje pani Magdalena Łanuszka.

Uwaga!
Wykłady wspólne z UTW odbywają się o godz. 16:30 każdy drugi poniedziałek miesiąca, pozostałe wykłady odbywają się o godz. 17:00

Autor: DK