2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells

Filie biblioteczne na gminnej mapie

Biblioteka w Wieliczce zaprasza do korzystania z filii bibliotecznych znajdujących się na terenie Gminy Wieliczka. To tu czeka na Was szeroki wachlarz zajęć literackich i warsztatów manualnych, a także konkursy, spotkania autorskie czy bezpłatny dostęp do Internetu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce składa się z biblioteki centralnej w Wieliczce, dwóch filii miejskich: na os. Kościuszki i w Krzyszkowicach oraz sześciu filii wiejskich: w Chorągwicy, Koźmicach Wielkich, Raciborsku, Śledziejowicach, Węgrzcach Wielkich i Zabawie. Choć niektóre z nich są czasami bardzo małe i często mieszczą się w starych budynkach, we wnętrzu dysponują pięknym wystrojem. Jest w nich miejsce i dla dużych i dla małych: kącik dla dzieci, czytelnia, komputery z Internetem, a przyjazne wnętrze zachęca do częstych odwiedzin. Filie biblioteczne, jak wszystkie zmieniające się teraz biblioteki, to nie tylko wypożyczalnie książek - to centra życia społecznego i kulturalnego. To pełne ludzi miejsce nauki, spotkań i rozwoju.

Zapraszamy do ich odwiedzania!

Autor: MŚ