2018-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells

I Targi Seniora w Krakowie

6 i 7 października 2017 r. w Krakowie odbyły się  I Targi Seniora

W piątek 6 października delegacja biblioteki, koordynator ds. seniorów Dagmara Kopff, miała okazję uczestniczyć w I Targach Seniorów w Krakowie. W dzisiejszych czasach wielu seniorów spędza aktywnie czas i stara się jak najdłużej zachować swoją młodość, kondycję i chęć do życia. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych zorganizowano wydarzenie, które miało na celu pokazać, że starzenie się nie zawsze musi być nostalgiczne. Na targach swoje oferty prezentowali wystawcy z całej Polski, zajmujący się usługami i produktami  skierowanymi do osób starszych. Główne kategorie, które mogły zainteresować seniorów to zdrowie, rekreacja, kulinaria, moda i uroda, kultura i nauka, finanse, nowe technologie. Targi zostały wzbogacone o różne imprezy towarzyszące. Oprócz pokazu mody dla seniorów i seniorek, występu chóru Gospelsenior oraz spotkania z Anną Dymną można było zamienić kilka słów z ojcem Leonem Knabitem – benedyktynem z Tyńca. Dzięki tym Targom biblioteka jest bogatsza w doświadczenia oraz informacje pomocne w działaniach z wielickimi Seniorami.

Autor: DK