Biblio Bejbi Klub

Biblioteka rozdaje urodzinowe pakiety dla niemowląt!

„Pakiet startowy” na dobry początek przygotowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną  w Wieliczce w ramach jej autorskiego projektu promującego czytanie „BIBLIO BEJBI KLUB” zawiera prezenty dla dziecka od biblioteki i sponsorów: Grupy Wydawniczej FOKSAL, Wydawnictwa Olesiejuk, Firmy Canpol Babies, a wśród nich, min.:

• śliniaczki, kubeczki itp. gadżety przekazane przez sponsorów
  • książeczki dla malucha na dobry początek oraz ulotkę, która przybliży temat, jak ważne jest czytanie dzieciom już od dnia ich narodzin
  • „kartę startową” do naszej wielickiej biblioteki, którą, do czego bardzo zachęcamy, można zamienić  na „prawdziwą” kartę biblioteczną dla dziecka zapisując je do biblioteki.

Pakiet otrzyma każde dziecko urodzone w 2019 roku, którego rodzic zgłosi się do biblioteki.

Warunkiem otrzymania pakietu jest:

1) Ważne: zameldowanie minimum jednego rodzica na terenie Gminy Wieliczka
2) Przedstawienie bibliotecznej karty startowej, którą otrzymało się wcześniej od Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce lub
3) W przypadku nie posiadania karty: akt urodzenia dziecka oraz dowód jednego z rodziców, który zameldowany jest na terenie Gminy Wieliczka

REGULAMIN

Małe dzieci nie czytają same, ale chyba każdy rodzic dba o to, aby jego dziecko dobrze się rozwijało i czyta mu sam. Dlatego niech stanie się ono naszym małym czytelnikiem, dla którego Ty rodzicu wypożyczysz książeczki w naszej bibliotece. Pamiętaj! Dziecko nigdy nie jest za małe żeby zapisać je do biblioteki! Nawyk czytania kształtuje się od małego, zrób to więc dla swojego dziecka i czytaj mu. My polecamy książki z biblioteki.

„Najlepszym czasem, by zacząć głośne czytanie dziecku jest dzień jego narodzin”
[Mem Fox]

Pakiety „Biblio Bejbi Klubu” rozdawane są nieodpłatnie i bez żadnych zobowiązań w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Dodatkowe informacje na pod nr tel. 12 385 88 10, lub mailowo: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu

Partnerami akcji są: Grupa Wydawnicza FOKSAL, CANPOL BABIES, Wydawnictwo Olesiejuk oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce.

Projekt realizowany jest w ramach działania Strefy innowacji w bibliotece - inicjatywy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowanej do bibliotek publicznych z miejscowości liczących od 15 000 do 100 000 mieszkańców. Biblioteki biorące udział w projekcie wspólnie z mieszkańcami poszukują rozwiązań ważnych problemów całej społeczności, testują nowe pomysły, eksperymentują, wprowadzając do swojej oferty nowatorskie działania. Pomagają im w tym aktywni ludzie i nowe technologie.