2020-12-04     Barbary, Hieronima, Krystiana

Pełno uśmiechów i inspiracji podczas wizyty studyjnej

Wzajemne inspiracje za jeden uśmiech, czyli jak zgrany zespół może „przenosić góry” to temat wizyty studyjnej która odbyła się w środę w naszej bibliotece.

W ramach realizacji programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” nasza biblioteka gościła u siebie bibliotekarzy z całej Polski. Podczas spotkania mieliśmy okazję wymieniać się doświadczeniami, ale także rozpowszechniać sprawdzone przez siebie pomysły i wymieniać inspiracjami.

Pierwszą część naszego spotkania stanowiła gra szkoleniowa wspierająca pracę w zespole, podczas której informatorzy, łącznicy, obserwatorzy oraz wykonawcy wspólnie ciężko pracowali aby zbudować konstrukcję, której kształt i wygląd stanowiły nie lada tajemnicę. Zgrane i świetnie dogadujące się zespoły poradziły sobie doskonale z wyznaczonym zadaniem. Każdy kto brał udział w grze miał okazję przekonać się, jak pracuje się w grupie, oraz sprawdzić jaki typ osobowości wtedy reprezentuje. Po krótkiej przerwie obiadowej goście przemieszczali się po piętrach biblioteki odwiedzając po kolei Strefę Narzędzi, Strefę Zarządzania, Strefę Sponsoringu oraz Strefę Promocji, w których nasi bibliotekarze opowiadali o powstawaniu i realizacji autorskiego projektu biblioteki jakim jest Wielickie Dyktando. Dzięki możliwości bezpośredniej wymiany doświadczeń, również my jako gospodarze wizyty mogliśmy się czegoś nauczyć od naszych gości. Aktywny i pełen inspiracji dzień zakończyły integracyjne warsztaty kulinarne w Kampusie Wielickim, gdzie przy wyśmienitych daniach będących efektem naszej pracy jeszcze długo trwały rozmowy kuluarowe.

Bardzo dziękujemy naszym gościom z Oświęcimia, Chełmka, Krakowa, Brzeszcz, Bochni, Biskupic, Krynicy-Zdroju, Mszany Dolnej oraz Warszawy za wspaniale spędzony dzień i ogrom wzajemnych inspiracji.

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.